TomekChorzow prowadzi tutaj blog rowerowy

Tomek z Chorzowa, rowerzysta codzienny

wieczorem do Bytomia

d a n e w y j a z d u 19.37 km 0.00 km teren 01:27 h Pr.śr.:13.36 km/h Pr.max:31.00 km/h Temperatura:8.0 HR max: (%) HR avg: (%) Podjazdy: m Kalorie: kcal Rower:Kross Jantar
Wtorek, 8 listopada 2016 | dodano: 09.11.2016

Wieczorny kurs do Bytomia po zamknięciu biura. Tym razem akurat w sprawach zawodowych (4 polisy w plecaku). W drodze „tam” przyszło mi zajechać na nowe osiedle przy ulicy Okrężnej w Chorzowie, nazywanie Osiedlem pod Platanami. Przyznam, że nie sprawia ono na mnie korzystnego wrażenia: nie lubię takich „gett” oddzielonych płotami i szlabanami od otoczenia (choć pewnie mieszkańcy są z tego zadowoleni), po drugie: położenie jest fatalne: jedyna droga dojazdowa przez tory tramwajowe (samochodem trzeba bardzo uważać), do sklepów daleko, do szkoły daleko, do kościoła parafialnego (pod wezwaniem Świętego Józefa) też – i do tego takie nieprzyjazne dojście – wzdłuż torów tramwajowych.
Dalszą sprawę przyszło mi załatwić w centrum Bytomia. Wieczorem nie rzuca się w oczy ogrom zniszczeń tego miasta spowodowanych eksploatacją górniczą, a niektóre miejsca prezentują się wręcz okazale – np. powstały w latach 1901-1902 u utrzymany w praktycznie nie zmienionej formie gmach Städtische katholische Realschule – obecnie IV Liceum Ogólnokształcącego przy Placu Generała Władysława Sikorskiego, który widać poniżej.
Powrót z Bytomia przez Łagiewniki i mijając pięknie oświetlony wspomniany już wyżej Kościół pod wezwaniem Świętego Józefa (następnym razem postaram się wrzucić jakąś fotkę).
Pochodzący z lat 1901-1902 gmach IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu przy Placu Generała Władysława Sikorskiego
Pochodzący z lat 1901-1902 gmach IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu przy Placu Generała Władysława Sikorskiego © TomekChorzow


Kategoria jazda miejska, użytkowo


komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa iotaj
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]

Odsyłacze: opis odsyłacza Zasady wpisywania ścieżki dostępu są takie same jak w przypadku obrazków. Natomiast zamiast: "opis odsyłacza", należy wpisać krótki tekst, który pojawi się na ekranie i po kliknięciu którego nastąpi przejście do podanej podstrony (adres strony jest widoczny tylko w pasku statusu przeglądarki).